Public and state conventions

We take state-level events seriously not only with respect to the quality of all supplied technologies and skilled technical personnel, but also with respect to maximum use of modern communication devices ensuring smooth and efficient communication.

Solution specifics

Naším cílem je perfektní zážitek pro účastníka i organizátora. Naši zkušení a certifikovaní odborníci instalují špičkové tlumočnické systémy BOSCH, kabiny AUDIPACK a další zařízení potřebná pro hladký průběh významného kongresu či konference. Používáme nejmodernější vybavení a neustále investujeme do nových systému a technologií.

Chceme, aby vaše zkušenost s naší tlumočnickou a kongresovou technikou přispěla k vašemu nadšení z celé akce. Již při přípravě s vámi proto důkladně diskutujeme možnosti a radíme vám při výběru techniky i tlumočníků. Pozorně plánujeme celou akci s důrazem na všechny detaily, zajistíme hladkou realizaci a průběžně s vámi komunikujeme, abychom zajistili, že budete neustále v obraze.
Špičkové konferenční BEZDRÁTOVÉ mikrofony DICENTIS
ISO certifikované TLUMOČNICKÉ KABINY
We support modern communication
Obsluha prostřednictvím kvalitních technických specialistů

Špičkové konferenční BEZDRÁTOVÉ mikrofony DICENTIS

Nabízíme špičkové konferenční mikrofony BOSCH Dicentis (drátové i bezdrátové), vhodné pro diskusi za kulatým stolem i galavečeře. Využití je možné na jakékoliv akci, kde je vyžadováno zapojení velkého počtu diskutujících. Nabízí nejen excelentní srozumitelnost řeči, ale rovněž možnost parlamentárního hlasování (pro / proti / zdržel se). Využívá se i na jednáních zastupitelstev a akcích obdobného charakteru.

ISO certifikované TLUMOČNICKÉ KABINY

Kabiny Audipack splňují normu ISO 4043. Jedná se o tzv. "dvojkabiny" s možností rozšíření na "trojkabiny". V kabinách je také aktivní odvětrávání kabin.

We support modern communication

Are you organizing a general meeting with ballot voting? We have a solution to speed it up and ensure absolute conclusiveness of voting with instant printing of the outcomes. Digital voting with vote weighting is used at general meetings or for involving conference participants, obtaining feedback, etc.

Obsluha prostřednictvím kvalitních technických specialistů

Náš profesionální tým si dokáže poradit v každé situaci. Techničtí specialisté s certifikacemi CTS jsou Vám k dispozici po celou dobu akce.

Get inspired

Company events

We enjoy our role in preparing the event, drafting the script, participating in the stage design and event programming. Starting from digital invitations, through on-site registration to content and entertainment production and all necessary technologies. We call this turn-key events. Our solutions will engage and entertain people, making the event an impressive and positive experience for them.

More information
Sports events

A state-of-the-art LED display for a sports arena or a fanzone? A light show or an opening ceremony of a sporting event? We can provide all of that thanks to our visual display technologies, lights and sound systems you might be familiar with from NHL broadcasts.
We supply our leading technologies not only to local sporting events, but also to international events held in the Czech Republic as well as abroad.

More information
Festivals and other fun events

We organize broadcasts from festival concerts. Our focus is on the best possible visual and audio experience. We specialize in video and LED display technologies. We also closely cooperate with directors on drafting a script.

More information
Congresses and conferences

We suggest and control AV technologies. We are very much involved in the event content by using our own project managers.

More information

Company

Name (required)

Email address (required)

Subject

Your message (required)